16 днів проти насильства

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» з нагоди відзначення 25 листопада – Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками; 1 грудня-Всесвітнього дня боротьби із СНІДом; 2 грудня –Міжнародного дня боротьби за скасування рабства; 6 грудня-річниці з дня «Монреальської різанини»; 10 грудня-Міжнародного дня прав людини.

Метою проведення акції «16 днів проти насильства» є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізація партнерського руху органів державної влади, закладів освіти, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок.

Виховний захід «Запобігання дискримінації та насильства в освітньому закладі» підготували і провели активні учасники учнівського  Комітету ліцею під керівництвом соціального педагога Рекус Оксани.

1 грудня вся спільнота відзначала Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема. Заняття «ВІЛ/СНІД: сьогодні варто знати більше» провели в Торчинському професійному ліцеї сестра медична Яна Клімішина та соціальний педагог Оксана Рекус. Метою заходу було дати учням зрозуміти, що поширення цієї страшної хвороби можна попередити через формування навичок відповідальної поведінки. Завершенням заходу був перегляд фільму «Обійми мене».

З 7 по 11 грудня були проведені заходи в рамках правопросвітницького проекту «Я маю право!». Тематична година під назвою «Правові орієнтири-кожній дитині» відбулась з учнями І-го курсу.

“Діти повинні знати свої права. Уміти їх відстоювати. Вивчення прав людини – це, перш за все, виховання впевненості в собі, терпимості. У кожної людини, як у дорослої, так і в дитини, є права. Однак права дітей відрізняються від прав дорослих. У дітей менше можливостей захистити самого себе; вони фізично і психологічно незрілі, більш вразливі, сильніше залежать від опіки старших. Тому і права дітей у чомусь глибші, ширші, значніші, ніж права дорослого”, – впевнена соціальний педагог Оксана Рекус.

Під час  інформаційного пошуку учасники заходу   продемонстрували  знання  своїх  прав та подивилися фільм «Права дитини».

Головний висновок, який зробили діти: правові знання потрібні всім і завжди, в тому числі і в повсякденному житті. І завдання кожного – дотримуватися своїх прав і обов’язків, не порушуючи прав і законних інтересів оточуючих людей.

Соціальний педагог Оксана Рекус

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.