Герої не вмирають!

Пробач, що покинув тебе і віддав перевагу іншій.
Пробач, що любов розірвала мені серце, і я обрав
її, цю вічно юну красуню з таким щемким
іменем – Україна.
Ми всі назавжди  тут на зимовій бруківці,
щоб для неї настала нова весна.

Марко Рудневич «Я з небесної сотні»

«Небесна Сотня» – прийнята в Україні збірна назва загиблих протестувальників, які мали безпосередній стосунок до ідеї та акції Євромайдану (Революції Гідності) у грудні 2013 — лютому 2014 року.

21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього дня на Майдані Незалежності в Києві відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали «Небесною сотнею».

Ці події відбулись так недавно і вже стали черговою трагедією України, про яку варто знати усім досконало.

Учні Торчинського професійеого ліцею під час підготовки і проведення виховної години «Україна – понад усе!» вивчили передісторію Небесної Сотні: причини, початок і розгортання Революції Гідності.  

Переглянувши відео, презентацію, почувши спогади учасників Майдану, в учнів виникло кілька логічних запитань: чи знайдено й покарано винних в розстрілах на Майдані, чому серед загиблих немає жодного депутата, олігарха чи їхніх дітей, чому їх немає сьогодні і на передовій неоголошеної РФ війни проти України. На жаль, ці та інші запитання громадян України ще довго будуть відкритими, або  ж відповіді – нечіткими і неповними. Тож білих плям в нашій історії як не бракувало, так і не бракуватиме.

Викладач Струк О.Є.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.