Ми-європейці!     Європа… Сухі рядки енциклопедії повідомляють, що ця частина світу розташована на заході Євразійського материка, населення – майже 800 млн осіб, площа – 11,5 тис. км2. Європа – найцінніша скарбниця досягнень та пам'ятників культури. Європа – це багаторічна історія, досвід, політичні, духовні традиції європейських народів. Одним із пріоритетів стратегічного розвитку України визнано інтеграцію нашої держави в Європейське співтовариство. Європейський вибір України зумовлено її геополітичним положенням та спільною історією розвитку європейської культури. Країна бажає стати повноправним мешканцем давньоєвропейського дому, справедливо вважає, що має на це право. І своєю історією, географічним розташуванням і тим внеском, який наш народ зробив у континентальну справу впродовж багатьох віків свого існування та боротьби.

    Де́нь Євро́пи — свято, що відзначається в країнах Європейського Союзу 9 травня, а також офіційно в Україні щорічно у третю суботу травня з 2003 р.

    Цікаво, творчо і плідно пройшов Тиждень Європи у Торчинському професійному ліцеї. Активну участь у проведенні Тижня Європи взяли учасники Європейського клубу «Stern» та викладачі іноземних мов.

     Євроклуб – одна з найбільш ефективних форм позакласної роботи, яка сприяє засвоєнню європейської тематики, теми дружби та миру. Такий клуб відіграє велику роль у вихованні учнів, так як він дає змогу не лише об’єднати нас, але й знайомить з історією та життям інших народів. Ліцейний європейський клуб – це форма співпраці вчителів та учнів, яка охоплює різноманітні сфери, займаючись, як говорить сама їх назва, вивченням Європи, європейської інтеграції, історії, географії, культури, мистецтва, науки.

     У рамках Днів Європи в Україні, у Торчинському професійному ліцеї було проведено ряд заходів. Зокрема, на  відкритій виховній годині «Я – європеєць» було згадано про історію створення ЄС, події які призвели до Євромайдану 2013р. в Україні, проведена захоплива  Євровікторина.

     На запрошення учнівського Комітету ліцею на захід завітали Тарас Миколайович Літковець, заступник декана історичного факультету СНУ ім.Лесі Українки,  учасник бойових дій в зоні АТО та Ярослав Богданович Ярош, доцент кафедри політології та державного управління  цього ж університету. Тарас Миколайович у своїй доповіді зупинився на сьогоднішніх проблемах європейської  інтеграції України, а також наголосив на тому, що саме молодь повинна впевнено, наполегливо і цілеспрямовано прагнути цього. Не можна також не погодитися із тим фактом, що молодь стала сьогодні тією верствою населення, яка відчуває на собі найбільшу відповідальність за наше спільне майбутнє. Але в житті все починається з малого і відчуття себе європейцем теж. І тому не лише загальна інформація про наших сусідів, але й безпосередня співпраця, розуміння європейських цінностей є важливою запорукою нашого добросусідства.

  Ярослав Богданович презентував свою монографію «Молодіжні організації України: особливості функціонування» та подарував примірники цього видання бібліотеці ліцею.

     Виховна година завершилась на патріотичній ноті. Керівник вокального гуртка Капітула Віктор Вікторович заспівав пісню «Я України син»,  після чого  усі присутні разом урочисто виконали  гімн України.

    Соціальний педагог Оксана Вікторівна Рекус провела для активу учнівського Комітету  ліцею  тренінг  «Крок назустріч Європі» ,  під час якого учні малювали емблеми, відгадували загадки, грали ігри, ділилися своїми знаннями про Євросоюз,  а також вчилися робити перші кроки назустріч Європі.

      Родзинкою тижня став велодень «Поведи себе як Європеєць», який пройшов особливо пам’ятно для учнів Торчинського професійного ліцею, адже  він проводився вперше. На подвір’ї навчального закладу лунала музика, поряд із учнями зі своїми велосипедами вишикувались працівники, викладачі, майстри в/н. Учні підтримали учасників велозаїзду аплодисментами. Безпосередньо перед заїздом викладач предмета «Правила дорожнього руху»  Струк Олександр Євгенович ознайомив присутніх із правилами дорожнього руху для велосипедистів. Інженер з охорони праці  Кортилісець Володимир Васильович  провів інструктаж з техніки безпеки та розповів про технічну справність велосипеда як основну вимогу при його використанні.

     Після заїзду викладачами фізичного виховання Осіїком Володимиром Васильовичем  та Піциком Сергієм Леонідовичем були проведені змагання на вправність управляння велосипедом. Переможці отримали в призи катафоти, дзвіночки та інші деталі до своїх велосипедів. Всі учасники  отримали в подарунок  браслети зі стрічок в жовто-блакитних кольорах, які власноруч виготовили учні групи №8 І курсу з професії «Кухар».

     На  закінчення  учень І курсу групи  №15 з професії «Верстатник деревообробних верстатів. Столяр будівельний» Тищенко Микола, хоббі якого з велопрогулянок з друзями переросло у професійне захоплення, розповів про те, як правильно підібрати велосипед для себе.

    Ще на початку 70-х років минулого століття європейці почали усвідомлювати необхідність розвитку велосипедного транспорту як альтернативи автомобільному. Це давало змогу розвантажити дороги, на яких все частіше утворювалися затори та покращити екологічну ситуацію в містах. Європейці, які маючи на сім’ю 3 автомобілі,  можуть їздити на роботу велосипедом, незважаючи на свій ранг держслужбовця, як наприклад мер Лондона, бо велосипед- це не тільки транспортний засіб,  а й  спосіб життя – здоровий спосіб життя!

       Шота Руставелі писав: «Людина, яка не шукає друзів, є ворогом сама собі». Ці слова великого поета звучать як сучасна філософія євроінтеграційної політики України, де кожен повинен усвідомити свою європейську приналежність, тим самим зробити такий важкий перший крок назустріч один одному.

    І коли хтось запитає, чи близька нам Європа, ми з впевненістю відповімо, що ми –і є Європа!  

Алла Дацюк

Керівник Євроклубу «Stern»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Конкурс «Європа починається з нас: я вже змінюю Україну, а ти?»

   У рамках конкурсу «Європа починається з нас: я вже змінюю Україну, а ти?» у Торчинському професійному ліцеї відбувся ряд заходів. Зокрема, учні групи № 5 прийняли участь в акції «Зробимо Волинь чистою». Найбільш старанні  отримали в подарунок  тематичні магніти, плакати, флаєри та значки, які з гордістю носять на одязі, чим ще раз пропагують підримку санітарного стану наших вулиць. Учні групи  № 12 взяли участь у висадці саджанців хвойних дерев, дбаючи про чисті «легені» України. 

 

 

    Учень групи № 4 Михальчук Андрій  на засіданні євроклубу  під назвою «Відкриваємо Європу разом» розповів про свою сестру, котра на даний момент навчається  у навчальному закладі Польщі та презентував її статтю в газеті MONITOR WOLYNSKI, а також 2 журнали, які передала сестра для того, щоб учні ліцею могли ознайомитись із визначними місцями  Республіки Польща. На тому ж засіданні учениця групи № 5  Маковська Ольга розповіла про свою сестру Голєндухіну  Анну, нашу випускницю,  яка на даний момент офіційно працює в Європі, та розповіла  про країну зі слів сестри. Члени євроклубу обговорили перспективи навчання  та працевлаштування у європейських країнах та прийшли до висновку, що європейський диплом  цінується у всьому світі. Шлях молодого покоління – європейський шлях.

 

 

 

    По-особливому, яскраво,  пройшла  виставка малюнків під назвою «Україна –  європейська країна!»,  яка показала,  якою учні бачать Україну в ЄС:  з чистими узбіччями, європейськими дорогами, без корупції, без війни. Найактивнішу участь у виставці прийняли учні груп  № 1,5, 7, 10,12;  по одному малюнку представили учні груп № 2,3,8.  Виставка не пройшла повз увагу усіх учнів ліцею, діти підходили, роздивлялися та радо фотографувалися під назвою, розділяючи її думку.

 

    Так як більша частина наших учнів – це хлопці, навіть хочеться сказати чоловіки, гідна допомога нашим АТОвцям, від них і поступила ідея зняти в рамках конкурсу відео вірша- заклику, адже сучасні події в Україні  не пройшли осторонь їх  юних сердець. Півнюк Юлія, учениця групи № 5, яка вже писала лист нашим воїнам, написала  вірш-діалог до відеозвернення.  

 

 

 

     Все частіше  в предметах одягу та в аксесуарах студентів можна побачити символіку нашої країни. Наш випускник  2014 року Висоцький Богдан, який побував у зоні АТО, передав в ліцей прапор з підписами своїх побратимів «кіборгів», який несе віру в мирне майбутнє та став своєрідним символом віри та сили духу для наших учнів.  Викладач предмету Захист Вітчизни Осіїк Володимир Васильович  є першим прикладом справжнього захисника нашої держави для кожного учня. Дух патріотизму, гордості за  нашу державу та  гордості з того, що ми українці, який прокинувся ще з часів «Майдану», вже нічим не здолати. Ми всі змінилися. І кожен, як учень, так і педагогічний працівник Торчинського професійного ліцею, може сказати:

«Європа починається з нас: я вже змінюю Україну, а ти?».