Водій автотранспортних засобів (категорія «В») – фахівець, який професійно керує легковими автомобілями всіх типів і марок, а також машинами спеціального призначення.

Професія водія автотранспортних засобів (категорія «В») – наймасовіша, щорічно тисячі молодих людей поповнюють ряди професіоналів. Автомобільний транспорт займає провідне місце, він використовується для перевезення людей і доставки вантажів, використовується і великими підприємствами, і приватними підприємцями. У загальному потоці машин можна бачити безліч легкових автомобілів різного призначення. Із зростанням кількості автомобілів, ускладненням їх конструкцій, що поліпшують умови праці водія та підвищується їхня надійність, довговічність, економічність і екологічність, підвищуються вимоги до рівня професійної підготовки водіїв.

Водій автотранспортного засобу (категорія «В») повинен знати призначення, розташування, принцип дії механізмів і приладів легкового автомобіля. Крім того, він повинен дотримуватися правил техніки безпеки при перевірці технічного стану автомобіля в обігу з експлуатаційними матеріалами: паливом, електролітом, маслами, охолоджувальними рідинами.

Водій повинен уміти керувати автомобільними транспортними засобами, виконувати вимоги правил дорожнього руху, правил перевезень вантажів, пасажирів та багажу; забезпечувати належний технічний стан автотранспортного засобу; усувати технічні несправності, які виникають під час роботи на лінії; заправляти автопаливом та іншими експлуатаційними матеріалами; оформлювати дорожню документацію.

Перспективи: Професія водія нині є однією з найзатребуваніших в багатьох країнах. Розвиток транспортної інфраструктури підвищує вимоги до водіїв, їх професійних якостей. Великі компанії мають свій автомобільний парк і наймають водіїв для постійних пасажирських і вантажних перевезень. Професія водій автомобіля найбільш затребувана в таксопарках, які є в кожному місті. Розрізняють транспорт для пасажирських перевезень, вантажоперевезень і виконання інших завдань.