Методичний кабінет ліцею – основний осередок методичної роботи, центр педагогічної майстерності викладачів і майстрів виробничого навчання, інформаційно-ресурсний та науково-практичний центр.

В кабінеті кожний педагогічний працівник може знайти собі методичну літературу за фахом, визначити для себе проблему, над якою він буде працювати, методичні рекомендації щодо проведення сучасного уроку і виховних заходів.

Методичний кабінет ліцею – центр методичної роботи, організовує роботу педагогічної та методичної ради, школи педагогічної майстерності, , психолого-педагогічного семінару, педагогічних та науково-практичних конференцій, конкурсів професійної майстерності тощо.

Це – робочий куточок. У ньому встановлено та в повній мірі використовується комп’ютерний мультимедійний комплекс (сучасний комп’ютер, мультимедійний проектор, сканер, принтер), який під’єднано до швидкісного Інтернету. Структура і наповнюваність кабінету продумані і створені так, що матеріали, які є в наявності і зберігаються в ньому, розміщені раціонально і зручно для використання.

Пастельні спокійні тони, нові компактні зручні меблі, чудові квіти та інші фактори позитивно впливають на емоційний стан педагогів, що працюють у кабінеті. У ньому проводяться педагогічні ради, інструктивно-методичні наради, засідання методичних комісій та методичної ради ліцею, семінари, педагогічні читання, засідання творчих груп, «Школи молодого педагога», школи професійної майстерності «Працюємо над собою» та «Школи передового досвіду», , здійснюється самоосвіта педагогів.

Методичний кабінет організовує безперервну освіту та спілкування педагогічних працівників, створює умови для підготовки працівників ліцею до навчальних занять та позаурочних заходів, проводить індивідуальні та колективні форми методичної роботи з педагогічними працівниками, узагальнює та поширює кращий педагогічний досвід, накопичує методичну інформацію.

У методичному кабінеті зосереджуються нормативні, інформаційні, навчально-методичні матеріали, матеріали кращого досвіду педагогічних працівників, зразки плануючої документації тощо. Створено і постійно поновлюється банк методичних матеріалів відкритих занять, виховних заходів, семінарів, конференцій.

Метою роботи методичного кабінету є створення умов для розвитку творчого потенціалу педагогічних працівників ліцею.

Методист: Валентина КОНДРАТЮК