ВІЛ СНІД
Про алкоголь
Патріотами не народжуються
Куріння
Шлях до успіху
7 правил здорового способу життя
Не можна не відзначити все зростаючий останнім часом інтерес до здорового способу життя. Рано чи пізно починаєш замислюватися, що спосіб життя, який зараз ведеш, не кращим чином позначається на здоров’ї. І добре, якщо це станеться рано …
Найчастіше людина починає замислюватися про свій спосіб життя і здоров’я, коли наздоганяє якась проблема, з’являється хвороба чи нездужання. Турбота про своє здоров’я не має бути проблемою, турбота про своє здоров’я повинна бути образом життя. Здоровим способом життя.
Пропоную Вашій увазі 7 найважливіших правил здорового способу життя.
Здоровий спосіб життя: правило № 1
Найважливіше при здоровому способі життя – це харчування. Правильне харчування! Більше фруктів і овочів, продуктів, наповнених корисними для нашого організму речовинами. Ніяких гамбургерів, коли, чіпсів та іншої гидоти.
Як говорив сам товариш Гіппократ, їжа повинна бути нашим ліками, а не ліки їжею. В ідеалі, звичайно, потрібно відмовитися від шкідливої їжі назавжди, але … Але як відмовитися від улюбленої їжі, навіть не найкориснішою, але коханої? Це як будь-яка шкідлива звичка, розумієш, що шкідливо, але відмовитися не можеш. Іноді можна побалувати свій шлунок, але без фанатизму.
Здоровий спосіб життя: правило № 2
Активність, активність і ще раз активність! Будьте активними, життєрадісними і відкритими до світу. В умовах постійної зайнятості важко знайти час на походи в спортзал, заняття спортом … А даремно!
І все-таки, навіть якщо на спорт часу немає, то піші прогулянки на свіжому повітрі, ранкову пробіжку, зарядки вранці ніхто не відміняв. Ходіть більше пішки, гуляйте у парках та лісах, будьте рухливими.
Від серцево-судинних та інших серйозних захворювань потрібно йти або навіть тікати. У прямому сенсі слова. Рухайтеся назустріч міцному здоров’ю і довголіттю!
Здоровий спосіб життя: правило № 3
Здоровий спосіб життя жодним чином не сумісний з шкідливими звичками: куріння, вживання алкоголю і тим більше наркоманія. І якщо алкоголь по святах при здоровому способі життя ще можна зрозуміти, то куріння і наркоманія скасовуються повністю.
Здоровий спосіб життя: правило № 4
Основа здорового способу життя – правильний розпорядок дня. Правильне харчування, фізична активність і відсутність шкідливих звичок при здоровому способі життя – це вже багато чого, але ще не все. При здоровому способі життя обов’язково повинен бути правильний розпорядок дня.
Що значить правильний розпорядок дня? Це, перш за все, 8-ми годинний здоровий сон. Потрібно привчити свій організм лягає і прокидатися в один і той же час, не залежно від того, який день тижня: будній чи вихідний. В ідеалі, звичайно, прокидатися треба без будильника – це означає, що виспалися.
Чому важливо висипатися? Хоча б, тому що існує прямий зв’язок між недосипанням і появою надмірної ваги.
Здоровий спосіб життя: правило № 5
Одне з найважливіших правил здорового способу життя – це позитивний настрій! Не зациклюйтеся на невдачах і промахи. Не вийшло встояти перед тортиком або тістечком, ну і Бог з ним! Не варто через це засмучуватися!
І навіть, якщо постійні тренування і дієти не допомагають скинути зайву вагу, це не привід для відчаю! Значить, дієта не та – варто спробувати іншу!
Здоровий спосіб життя: правило № 6
Здоровий спосіб життя – це так само дбайливе ставлення до себе! Себе треба любити, про себе потрібно піклуватися. Наприклад, під час занять у спортзалі, потрібно думати не про те, щоб швидше піти і рахувати хвилини, а займатися із задоволенням, з думками про те, що кожну вправу підтягує ваші м’язи …. Кожна вправа наближає Вас до ідеалу!
Навряд чи вийде схуднути, якщо постійно лаяти себе: «Я товста!», «Я нічого не можу!». Треба говорити собі: «Я сильна, я впораюся!», «У мене все вийде.».
Здоровий спосіб життя: правило № 7
Вести здоровий спосіб життя легше не поодинці, а в компанії. В ідеалі, звичайно, потрібно, щоб усі навколо дотримувалися такої ж життєвої позиції – разом веселіше і є дух суперництва, наприклад, в позбавленні від зайвої ваги.
Уявіть, що всі навколо ведуть здоровий спосіб життя, все в прекрасному настрої, бажають один одному тільки добра. З ранку всі домочадці не за ванну лаються, а бажають один одному чудесного дня. Ех, не життя, а казка!
Турбота про своє здоров’я не має бути проблемою, це має бути способом життя! Здоровим способом життя. Краще вже бігати на свіжому повітрі, ніж по лікарях!
Вісник соціального педагога
Як потрібно поводитися з друзями?
Всі люди настільки різні, що іноді диву даєшся. Часом дивишся на когось і думаєш, як можна з цією людиною спілкуватися? Але ж спілкуються. Важко знайти людину, у якої б зовсім не було друзів, ну або хоча б одного друга…
Як потрібно поводитися з друзями, щоб одного дня не зрозуміти, що друзів ви всіх розгубили? Перш за все, треба бути щирим. Не можна дружити за щось. Це не дружба, це партнерство – ти мені, а я за це тебе …
Дружба передбачає безкорисливе спілкування. Нам просто подобаються люди, з якими ми дружимо, ми готові з ними відзначати свята, ділити будні, допомагати в неприємні хвилини. Причому це не наш борг, ми просто повинні цього хотіти. Саме це і є справжня дружба. Ми можемо не бачитися роками, але коли ми поруч, ми щасливі …
Як же потрібно поводитися з друзями, щоб і їм з нами було добре, і нам з ними приємно? Даруйте друзям гарний настрій. Не треба їм розповідати про всі ваші негаразди. У кожного з нас бувають такі хвилини, коли хочеться вити на місяць. По можливості не переносити свої неприємності на друзів. Зрозуміло, що друг пізнається в біді . Але не варто всі свої «біди» перекладати на плечі одного. Він живе в тому ж самому світі, в якому живете ви, і в нього також бувають неприємності. Уявіть, в який кошмар перетвориться ваше життя, коли воно буде суцільно складатися з неприємностей? То ваших, то друга …
Якщо раптом так трапиться, що другу потрібна ваша допомога, зробіть все можливе, щоб відкласти свої справи і допомогти. Я не говорю про ті випадки, коли вас тримають лише для того, щоб ви допомагали. Це нескладно зрозуміти. Коли вам здається, що ви дружите, ви робите все, що просить ваш друг, а коли вам дуже потрібна допомога, «друг» завжди знайде тисячу причин, щоб не допомогти … Буває й така «споживча» дружба. Як не боляче, доводиться в цьому зізнаватися.
Мені здається, що це не друг. Для прикладу наведу розповідь Світлани. «В моєму житті мені зустрівся лише один такий друг, вірніше, подруга. Я дуже довго «тягнула на собі весь її тягар». Але одного разу я як прокинулася. Я скинула зі своїх плечей і подругу, і її численні проблеми, і знаєте, якось стало відразу так легко і комфортно. Я навіть здивувалася. 15 років я «несла її як старий чемодан, і скрипить весь, і викинути шкода …». Я зривалася ночами по першому її свистку, я сиділа з її дітьми, а своїх залишала вдома одних. Їй же потрібніше, їй нікому допомогти … Я слухала її щоденні скарги на все і на всіх і співчувала, як же їй погано … А вона за всі ці роки жодного разу нічого не зробила для мене … Навіть таблетки мені не купила, коли я попросила, будучи не в змозі встати з ліжка. Я просто дружила, а вона цим користувалася. Добре, що хоч через 15 років, але до мене це дійшло …».
Тепер я розумію, це- не дружба, це приклад того, як не треба поводитися з друзями. Дружба – це не просто підтримка в будь-яку хвилину, це ще і здатність чути не лише себе, але й друга. Коли щиро товаришуєш, то, не питаючи в одного, в чому справа, сам розумієш, коли йому погано. Ти не чекаєш прохання від одного, ти сам її пропонуєш. Ти не шукаєш причину, як відмовити, а шукаєш можливість, як допомогти. Я вважаю, що саме так потрібно поводитися з друзями.
Зараз я скажу банальність, але я щиро вірю, що це має бути саме так! Як потрібно поводитися з друзями? Тільки так, як ти хочеш, щоб вони поводилися з тобою! І ніяк по-іншому.
Аналізуй ситуацію. Ти підняв голос на одного? А хотів би, щоб таким же тоном друг говорив з тобою? Ні? Так чому собі дозволяєш це? Якщо кожен з друзів хоч на хвилиночку задумається про це, то дружба триватиме вічно! Поки я писала цю статтю, я проаналізувала багато ситуацій з мого життя, і на багато мої очі трішки прочинилися.
Тепер тільки так: ділюся посмішкою, надаю підтримку, довіряю у всьому, допомагаю, чим можу, а якщо не можу, то роблю все від мене залежне, щоб зуміти … Я сама не чекаю від друзів допомоги, вони мені потрібні не для цього. Я просто хочу дружити. Але! Якщо вже так станеться, що допомога буде потрібна, я дуже сподіваюся, що вона прийде! А якщо ні, то це «гра в одні ворота» і гріш ціна такій дружбі!
Поради щодо стимуляції роботи мозку
1. Нове оточення
Сходіть туди, де ви ще ніколи не були або куди заходите дуже рідко. Це може бути новий великий парк або ювелірний магазин у сусідньому районі.
2. Нові запахи
Купіть флакончики з ефірними маслами або будь-які ароматизовані предмети. Щоранку, як тільки прокинулися, вдихайте новий запах – це дозволить «розбудити» мозок.
3. Закриті очі
Увечері не вмикайте світло в квартирі – ходіть по кімнатах по пам’яті. Ця вправа підвищить увагу і концентрацію. Також можна приймати душ із закритими очима. Так як ви нічого не бачите, різко активізуються інші органи чуття.
4. Зміна робочої руки
Чистьте зуби не робочою рукою, а тією, яка менш активна: якщо ви правша, чистите зуби лівою рукою, якщо лівша – правою.
5. Новий гардероб
Носіть різні речі. Вчені довели, що в залежності від одягу людини змінюється не тільки його відчуття, але і образ думок.
6. Шрифт Брайля (система читання і письма для сліпих) і мова жестів
Освоїти шрифт Брайля та мову жестів важко, але здатність читати і розмовляти пальцями надзвичайно розвине ваші почуття. У мові жестів досить вивчити стандартні фрази спілкування: вітання, прості запитання, відповіді.
7. Нова дорога
Ходіть на роботу (в магазин) новою, незнайомою дорогою. Навіть якщо новий шлях буде довшим, нічого страшного. Це не тільки позитивно позначиться на роботі мозку, але і допоможе підтримати стрункість.
8. Впевненість у собі
Будьте впевненіше в собі. Навіть якщо вам пропонують роботу, в якій ви не дуже розбираєтеся, погоджуйтеся. Мозок швидко активізується, коли ви не зовсім точно знаєте, що робити.
9. Нестандартні відповіді
Відповідайте на стандартні запитання нестандартно. Навіть на запитання «як справи?» Можна відповісти десятками різних фраз – відмовтеся від стереотипів.
10. Монети
Навчіться розрізняти монети різного достоїнства тільки пальцями. Вправу корисно робити, коли ви кого-небудь або чого-небудь чекаєте. Час йде швидше, і чекання стає не таким тяжким.
11. Нові журнали
Вибирайте ті журнали і газети, на які ви зазвичай не звертаєте уваги. Наприклад, якщо ви захоплюєтеся модою, купіть журнал, присвяченій економіці. Любите читати про подорожі та інші країни? Віддайте перевагу журналові про тварин. Необов’язково захопитися чимось новим, досить час від часу міняти тему читаного.
12. Телевізор без звуку
Відключіть звук телевізора і, дивлячись на зображення, намагайтеся відтворити діалог чи монолог. Якщо виконувати цю вправу разом з друзями, вийде дуже комічно й цікаво.
13. Різноманітний відпочинок
Якщо вихідні ви зазвичай проводите в місті, то наступного разу вирушайте на природу. Не любите слухати музику? Сходіть на музичний концерт – ви отримаєте масу нових відчуттів. Якщо навіть вам зовсім не сподобається, зможете піти.
14. Новий темп
Цю вправу можна зробити у вихідний день. Якщо ви зазвичай все робите повільно, намагайтеся прискорити темп в 2 рази. Якщо ж ви і хвилини не можете всидіти на місці, змусьте себе все робити неспішно. Це вимагає великої концентрації.
15. Жарти
Придумувати нові жарти та анекдоти – дуже цікаво і корисно для мозку. Це не тільки стимулює розумову активність, але і розвиває здатність мислити креативно.
—
Будьте здорові!