Ким бути? Це питання рано чи пізно ставить перед собою кожна людина. Дехто розв’язує його дуже просто: наслідує приклад батьків, старшого брата, сестри, улюбленого героя популярної книги, кінофільму. А іншим нелегко обрати собі справу до душі.

Багато людей обирають професію раз і назавжди і лишаються задоволеними своїм вибором. Якщо Ви невдало обрали професію, то збитки від цього будуть не лише Вам, а й суспільству. Є інженери, вчителі, артисти, оператори, котрі не на своєму місці, робота в яких не ладиться, вони виконують її як повинність, без радощів і душевного задоволення.

Та є робота , можливо нелегка , але для суспільства дуже потрібна – професія будівельника.

Професія муляра, штукатура, маляра цінується й шанується в усіх країнах світу, бо її представники створюють найнеобхідніше для людини – нові житлові масиви, промислові комплекси, багато інших будівель, реставрують, ремонтують старі будинки.

Будівельників різних професій потрібно дедалі більше. Отже тим з вас, юні друзі, хто захоче стати мулярем чи штукатуром або малярем, знайдеться де прикласти свої сили, знання, ентузіазм. А навчитись цим професіям можна в Торчинському професійному ліцеї.

У будь-якому місті чи селі, в будь-якій країні можна побачити наслідки праці людей однієї з найнеобхідніших на Землі професій – житлові будинки, палаци, мости, електростанції, заводи… Розкопується древнє місто – і перед нашими очима виникають руїни старих споруд. І усе це створили будівничі руки.

Невблаганний час поглинув велику частину витворів наших далеких предків. Навіть залізо зотліває. А кам’яні башти, мури, собори – якщо їх тільки не зруйнували самі люди, чи землетруси – стоять віки, навіть тисячоліття.

Як багато можуть нам розповісти старі стіни? Не треба навіть бути археологом чи архітектором, щоб збагнути велич духу і силу майстерності , умільців, котрі лишили після себе зримий слід на Землі. З глибини віків вони подають нам свій голос: «Нас немає, але зроблене нами живе, захоплюючи вас красою ліній і форм, їх доцільністю і неповторністю».

Професія муляра виникла у сивий давнині разом з народженням древніх цивілізації. Назва її походить від слова «мурувати». Вже 5 тисяч років тому люди вміли обпалювати цеглу, підганяти камені, знали вапняні та інші зв’язуючі матеріали. А деякі споруди зведені ними, вистояли і до нашого часу. Люди вміли зводити багатоповерхові будинки, храми, іригаційні системи.

Старі майстри знали, та й сучасні будівельники знають чимало композиційних «хитрощів»: малий будинок може здаватися великим і навпаки. Те ж саме стосується і їх окремих деталей – вікон, дверей, колон, карнизів. Ці секрети були відомі і виконавцям основних будівельних робіт-мулярам. Навіть те, як поставити цеглу горизонтально чи вертикально – має значення.

Досвідчений і спостережливий будівельник може за кольором та поверхневою структурою цегли, каменю і зв’язуючих матеріалів визначити їх склад, міцність, вік.

Побоювання, що згодом древня професія стане непотрібною, марні. Зізнайтеся щиросердечно, якому будинку ви б хотіли отримати нову квартиру: в цегляному, чи панельному – із заліза , скла, пластмаси і бетону? Упевнена, що ви надали б перевагу цегляному.

Отже, юний друже, якщо ти хочеш обрати професію будівельника, пам’ятай, що вона сьогодні і ще багато років буде однією з найнеобхідніших. Від людей цієї професії залежить дуже багато. Адже без них не було б ні заводів, ні шкіл, ні палаців, ні житлових будинків.

Щаслива та людина, котра ще в дитинстві чи ранній юності обирає свій шлях, професію, що стає улюбленою на все життя. Таким людям не доводиться витрачати час на марні пошуки.

Тільки на перший погляд здається, що професія муляра мало змінилась з тих часів, як люди навчились мурувати стіни з каменю і випаленої цегли. Суть технології ніби й та сама: окремі камені, цеглини з’єднуються за допомогою розчину, кладуться в певному порядку. Деякі моменти мало змінилися.

Маляр — одна з найпоширеніших професій в будівництві.

Завдання маляра — надати будівлі красивого, привабливого вигляду, нанести шар фарби, що врятує будівлю від руйнування. Маляр займається фарбуванням, обклеюванням, художньою обробкою, ремонтом зовнішніх і внутрішніх поверхонь будівлі. В процесі роботи очищає поверхню від пилу, грязі, іржі, підбирає фарбу потрібного кольору і якості, наносить її тонким шаром на зовнішню поверхню, виконує художню обробку стін та підлог, розпис, декоративне лакування і золочення. Малярні обробки надають інтер’єру особливої привабливості, підкреслюють його призначення і атмосферу. За допомогою кольорової гами створюється індивідуальність приміщення. Саме маляр втілює в життя ідеї дизайнера інтер’єру.

І хочеться звернутись до вас віршем складеним випускником нашого ліцею, а нині майстром виробничого навчання Кортилісцем Володимиром Васильовичем:

Вона не престижна
Та все ж вона вічна
Не легка, не модна
Зате – романтична

Професія – муляра
мені стала рідна.
Вона найдревніша
І завжди потрібна…