- Бути людиною – це мистецтво
- Вечір патріотичного вірша
- Книга – дивовижний сад, будинок життя
- Щира розмова про рідну мову
- Урок доброти
- Мультиплікаційний фільм «Мавка. Лісова пісня»
- Ментальне здоров’я. Турбота про нього
- Виховний захід
- Ми прагнемо миру!
- Відеолекторій про здоровий спосіб життя
- Старт тижня професійної освіти в Торчинському професійному ліцеї
- Моя родина – це вся Україна
- Геній українського народу
- Світ ловив його, та не спіймав
- Толерантність – потреба сучасності
Андріївські вечорниці
Свято Андрія Первозваного вважається найбільшим передноворічним святом, що відзначається 13 грудня. Андрій Первозваний був одним із 12 апостолів Ісуса Христа. Крім того, згідно з переказами, був братом апостолу Перту і покровителем жителів України. Напередодні цієї дати прийнято збиратися на Андріївські вечорниці ‒ ворожіння, з якими пов’язано безліч цікавих звичаїв.
13 грудня у приміщенні музею «Спадщина» Торчинського професійного ліцею відбулися вечорниці на Андрія.
Народні пісні, щирий сміх, приємна атмосфера залишили незабутні враження і теплі спогади. Усі учасники вечорниць могли скуштувати традиційні українські страви: вареники, пиріжки, солодощі, калиту.
У нашого народу багаті та цікаві обряди та традиції, залишені в спадок від наших предків. Їх потрібно пам’ятати та шанувати, адже щасливого майбутнього ми можемо досягти лише пам’ятаючи наше героїчне минуле.
Вихователь Ткачук С.Є.
Бібліотекар Свередюк І.І.
Розквітай, моя Україно!
В історії становлення незалежності і соборності України, особливе місце займає день 22 січня 1919 року, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила злуку всіх українських земель в єдину Українську державу. Саме цей день з’єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою прийнято відзначати як свято – День Соборності України.
З нагоди цього свята 22 січня 2018 року в приміщенні бібліотеки Торчинського професійного ліцею відбулася тематична година до Дня Соборності України.
Завдання тематичного заходу:
- поглибити знання учнів з історії виникнення свята Соборності України;
- виховувати патріотичні почуття та повагу до державної атрибутики;
- викликати інтерес до вивчення історії України.
Під час заходу учні переглянули документальні фільми: «Злука. День Соборності України», «Акт Злуки: відтворення історичної правди», «Соборність України».
Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.
Бібліотекар Інна Свередюк
Хліб на столі і в серці
Нас кликав хліб на добре, чесне діло
До братнього, трудящого коша,
Ми в нім шануємо не тільки тіло,
У нім народна світиться душа.
Сотні тисяч слів у нашій мові, але першими треба поставити три: народ, праця, хліб. Це три корені, на яких тримається наша держава.
Споконвіку хліб вважався виявом мудрості народної, бо в ньому – злиття душевних і фізичних сил, надій, умінь, сподівань.
20 листопада у приміщені музею «Спадщина» відбувся тематичний захід до Дня працівників сільського господарства.
Ведучі розповіли учням про значення хліба для українського народу, про обряди і звичаї, присвячені паляниці.
Юлія Шумська, Анна Лінник, Ксенія Вонсовська декламували вірші про хліб.
Також присутні переглянули відеосюжети про виробництво хліба, про хліб у різних країнах світу.
Хліб – це життя. Так вважають трударі землі. І саме так є воно насправді. З глибини віків прийшов до нас хліб. Він батько всіх земних цивілізацій. У нього сила людства і його прогрес.
Бібліотекар Інна Свередюк
Хай вічно горить вогонь пам’яті
22 вересня 2001 року, в день 60-ї річниці з початку підпільно-партизанського руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни, в країні вперше відзначався День партизанської слави, встановлений Указом Президента України.
З нагоди цієї дати в приміщенні бібліотеки ліцею відбувся тематичний захід, який організували і провели бібліотекар ліцею і вихователі гуртожитку. Під час заходу учні переглянули фрагменти хроніко-документальних кінострічок, також присутні мали можливість ознайомитися із переглядом літератури: «Світло безсмертної пам’яті».
Пам’ять… Вона нетлінна й вічна. Вона дивиться на нас зі старих фронтових фотографій, тих речей, які зберігають колишні партизани, і не дає потьмяніти жодній героїчній сторінці перемоги над фашизмом.
Наш обов’язок – згадувати про них не тільки в свята, а кожного дня пам’ятати про тих, хто кував цю перемогу, хто загинув у цій страшній війні.
Бібліотекар Інна Свередюк
Українська родина ‒ зернинка народу
15 травня 2017 року в приміщенні бібліотеки ліцею відбулася тематична година до Міжнародного дня родини.
Наша дорога у життя, у великий світ починається з домівки, з материнського серця, від батьківського порогу. Через усе життя ми несемо в душі першу стежину дитинства, яка озивається в нашій пам’яті дзвоном чистих криниць, теплими та студеними росами, скрипом хвіртки, хатнім порогом, річкою, ставком, городом, обсадженими вербами.
Сім’я, родина, батьківщина – це єдині поняття. Людина до глибокої старості пов’язана з тією сім’єю, з якої вона вийшла, і все життя пов’язана із землею, де вона народилася і зросла. Куди б не закинула її доля, вона завжди подумки із своїм корінням.
Бібліотекар Інна Свередюк
Я вибрала Долю собі сама…
Я в людей не проситиму сили,
Я нічого в житті не просила,
Як не просять гранітні схили,
Щоб у спеку дощі їх зросили.
Я в людей попрошу тільки віри
В кожне слово, почуте від мене,
В кожен погляд очей моїх сірих,
В кожну ласку рук нестудених.
Л. Костенко
22 лютого 2017 року в приміщенні бібліотеки ліцею відбувся тематичний захід до Всесвітнього дня поезії, присвячений творчості Ліні Костенко.
Світ поезії Ліни Василівни особливий і дуже різноманітний, тут є і любов, і зачарування, і розчарування. Насамперед – це світ драми – чи то в людській душі, чи в історії, чи в природі. Енергія драми, а іноді й трагедії пульсує в її поезіях. Єдине, чого в них немає, так це нарікань на долю, хоча життя поетеси склалося досить нелегко.
Під час заходу присутні переглянули відеосюжети про творчість поетеси. Учні декламували поезії Ліни Костенко.
Також з нагоди Всесвітнього дня поезії було підготовлено перегляд літератури «Нев’янучий сад поезій».
Говорити про поезію Ліни Костенко – означає говорити про святість людської душі, про ідеали добра, істини, краси, про нездоланність правди і необхідність боротьби за неї: не треба бути ані політиком, ані трибуном, щоб нести найвищу правду наших днів. Бо вона – ПОЕТ і цим усе сказано.
Бібліотекар Інна Свередюк
За Україну, за її волю…
Ми дякуєм вам, хлопці, за життя,
Ми дякуєм вам, хлопці, за свободу.
Пробачте нас.
Пішли ви в небуття,
Та більше не повернетесь додому…
Ви йшли за нас,
Ви йшли на вірну смерть,
Ви не боялися нікого і нічого.
Ви захищали своїх мам, жінок, дітей,
Ви знали що ви робите й для чого…
20 лютого 2017 року в приміщенні бібліотеки ліцею відбувся тематичний захід до Дня Героїв Небесної Сотні.
Трагічної зими 2014 року українці змогли довести всім, а найперше – собі, що ми сильна нація, яка прагне добра, щастя, можливості жити в квітучій, розвиненій державі та готова відстоювати свої прагнення навіть зі зброєю в руках.
Під час заходу учні переглядали документальні відеосюжети подій, які відбувалися на Майдані, слухали пісні-реквієм, присвячені нашим героям.
Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять загиблих героїв Небесної Сотні та військових, які захищали нашу землю у зоні АТО.
Також присутні мали можливість ознайомитися з подіями цієї тематики з періодичних видань.
І кожен з нас бажає одного: щоб над рідною Україною було мирне небо. Таке безмежне і високе! І щоб кожен міг здійснити свій злет у вільній, щасливій країні – Україні, яку щиро любимо і якою безмежно пишаємося.
Бібліотекар Інна Свередюк
Соборна мати-Україна ‒ одна на всіх, як оберіг
19 січня 2017 року в приміщенні бібліотеки ліцею відбувся тематичний захід до Дня Соборності України.
Ми живемо в незалежній і суверенній країні. Але шлях до нашої незалежності був дуже довгим і тернистим. Щороку 22 січня весь український народ із вдячністю згадує тих героїв, які словом і багнетом намагалися відродити незалежну соборну Українську державу. Ведучі нагадали події того вікопомного дня ‒ 22 січня 1919 р., коли було проголошено Акт злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, що було першим кроком до об’єднання українських земель.
Тетяна Михальчук, Олександр Халецький та Леонід Степаненко продекламували вірші, присвячені Україні. Також присутні переглянули різноманітні відеосюжети, які приурочені Дню Соборності України.
Учні мали можливість ознайомитися із переглядом літератури «В нашім серці Україна».
Бібліотекар Інна Свередюк
Живе лиш той, хто не живе для себе, хто для других виборює життя.
Усний журнал
Посланцями від Бога сьогодні
Є мільйон добровільних людей.
І без них ми були б у безодні,
Все на плечах твоїх, волонтер.
5 грудня в приміщенні бібліотеки ліцею було проведено усний журнал, присвячений Міжнародному дню волонтерів.
Мета проведеного усного журналу: розширити кругозір учнів про волонтерство; формувати соціальну компетентність учнів; виховувати почуття національної гідності, патріотизму.
Революція гідності, війна на сході нашої країни, тисячі поранених, мільйони біженців ‒ усе це лягло на плечі українських волонтерів. Саме вони першими за власним бажанням ішли на фронт, збирали по світу гроші й везли на передову.
Ведучі розповіли учням про історію виникнення волонтерського руху, про волонтерство в Україні, присутні переглянули відеоролики про волонтерів.
Для того, щоб творити добро, не треба мати великих статків, обіймати високу посаду чи бути суперзіркою. Головне ‒ мати серце та відкривати його для інших.
Бібліотекар
Вихователі
Толерантність повинна стати ознакою нашого життя
В бібліотеці ліцею відбулася година спілкування, присвячена Міжнародному дню толерантності, який відзначають щорічно 16 листопада відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН.
Зараз толерантність розуміють як повагу й визнання рівноправності, відмову від домінування та примусу, визнання прав інших на власні думки й погляди.
Ведуча пояснила учням ліцею значення слова «толерантність», як його розуміють в інших країнах. Також ми розглянули один з аспектів толерантності ‒ толерантність у людських стосунках. Учням пояснили, як навчитися толерантності, як уникнути конфліктних ситуацій у спілкуванні.
Ліцеїсти переглянули відеосюжети: «Толерантність», «Легенда про Добро» та відеокліп на пісню Анастасії Багінської «Прохання до неба».
Бібліотекар Інна Свередюк
Урок-пам’ять “Біль Бабиного Яру”
Народ єврейський! Славний!
Не втішать тебе я хочу.
Кожен хай тут слуха:
в цей час, коли синам твоїм вмирать
прийшлося від фашистського обуха,
Я хочу силу, силу оспівать,
безсмертну, вічну силу твого духа!
Павло Тичина
Кожного року 29 вересня за рішенням Верховної Ради України в навчальних закладах нашої держави проводяться уроки пам’яті. У цей день 1941 року нацисти знищили в Києві десятки тисяч громадян, мешканців міста, більшість з яких були євреями. Серед невинно закатованих були тисячі українців, громадян інших національностей. Злочини в Бабиному Яру перевершили всі відомі до цього часу трагедії. Але це не тільки трагедія минулої війни, це урок на майбутнє, який знову і знову нагадує, як важливо запобігати насильству та берегти мир.
У приміщенні бібліотеки Торчинського професійного ліцею відбувся урок-пам’ять трагедії Бабиного Яру та «бабиних Ярів» України, який присвячений 75-й річниці.
Ведучі Семенюк Павло та Касьян Тетяна розповіли учням про трагічні події з 29 вересня по 2 жовтня 1941 року, про те, що майже 30 років чекав свого часу пам’ятник жертвам у Бабиному Ярі.
Подлознюк Софія декламувала вірш «Позаду них − страшна безодня ями…», який присвячений загиблим.
Ліцеїсти переглянули відеокліп пісні «Бабин Яр» у виконанні Оксани Радул, відеосюжети про спогади очевидців цієї трагічної історії.
Присутні мали можливість ознайомитися із переглядом літератури «Бабин Яр: без права на забуття».
Для багатьох народів незалежна Україна стала батьківщиною. Мир і злагода − це головне, що нам потрібно сьогодні. Пам’ятаючи про трагедію минулої війни, ми з надією дивимося в майбутнє і віримо в нашу державу.
Бібліотекар Інна Свередюк
Покрова Пресвятої Богородиці – Покровителька українського козацтва і Збройних Сил України. Усний журнал
12 жовтня в бібліотеці Торчинського професійного ліцею відбувся усний журнал, присвячений Дню Збройних Сил України.
Із березня 2014 року наша країна перебуває у стані неоголошеної війни. Багато страждань випало на долю нашого народу за цей час, але він проявив свій незламний дух. Ще й сьогодні на сході України продовжуються військові дії, точаться криваві бої. Там вирішується доля і майбутнє України. На полі битви ‒ захисники, воїни.
Розпочався усний журнал відеосюжетом «Україна. Народжені вільними», який приурочений нашій незалежній, мужній Батьківщині.
Перша сторінка журналу була присвячена Покрові Пресвятої Богородиці. Це свято воїнів і прощення, адже саме Пресвята Богородиця захистила козаків під час битви, вкривши військо своєю покровою (омофором). Тому це свято отримало і другу назву ‒ Козацька Покрова.
Наступна сторінка була про українське козацтво. Ліцеїсти дізналися про наших мужніх предків-запорожців, про їхній побут та звичаї, козацьку зачіску ‒ оселедець. Переглянули документальний фільм «Козацька звитяга».
Також для учнів був проведений конкурс «Історична вікторина».
Третя сторінка усного журналу була присвячена нашим героям, воїнам, які захищають нашу країну. Сьогодні діти нашої матері-України, наші бійці в зоні АТО сумлінно виконують свій синівський обов’язок. Вони – теперішній голос нашого сумління, наша гідність. Саме вони своїм прикладом показують силу та незламність українського духу.
Учні переглянули документальний фільм «Побратими», відеокліп пісні «Бій на світанні» Святослава Вакарчука.
Пам’ять загиблих у зоні проведення АТО було вшановано хвилиною мовчання.
Завершився усний журнал відеокліпом «Оберіг», у якому 25 українських співаків створили пісенний «Оберіг» для України і заклали в нього побажання на світле майбутнє.
Ліцеїсти мали змогу ознайомитися із переглядом літератури «Козацькому роду ‒ нема переводу!».
Мільйони людей вірять, що небо нашої України-матері буде мирним, адже його оберігають славні воїни, їм довіряють найдорожче, найсвітліше – оберігати мир!
Бібліотекар Інна Свередюк