Загальна інформація

Мета виховної роботи Торчинського професійного ліцею полягає в органічному поєднанні навчання і виховання, створенні умов для розвитку й самореалізації кожної особистості як громадянина України, формуванні покоління, здатного навчатися впродовж життя, створювати і розвивати цінності громадського суспільства.
Втілити в життя таку мету непросто – тут замало знати сучасні технології і методику навчання, втілювати їх у практику. Найголовніше – треба бачити в кожній дитині Особистість, якою вона вже є, і Людину, якою вона стане.
Завдання педагогічного колективу ліцею в тому, щоб дитина зрозуміла та осмислила своє життя, навчилася самостійно вирішувати як щоденні життєві завдання, так і складні проблеми, тобто стала життєво компетентною, життєстійкою, життєздатною. Тільки тоді вона зможе змінити своє життя, боротися з бездуховністю, байдужістю, безвідповідальністю, які руйнують життя окремої людини та суспільства.
Сьогодні наш ліцей може допомогти дитині правильно зрозуміти життя, бо життя ліцею, на відміну від сім’ї, є більш діловим, конкурентним середовищем. Наш ліцей – це передусім простір життя дитини, тут вона не готується до життя, а живе. І тому важливо вибудувати виховний простір так, щоб він сприяв гармонізації відносин між учнями і педагогічними працівниками, ліцеєм і родиною.
Педагогічні правники ліцею допомагають кожному учневі знайти своє місце у загальній справі ліцею.
Вирішення завдань виховної діяльності ліцею здійснюється за основними напрямками:

  • громадянське виховання;
  • родинно-сімейне виховання;
  • військово-патріотичне виховання;
  • трудове виховання;
  • художньо-естетичне виховання;
  • моральне виховання;
  • екологічне виховання;
  • спортивно-оздоровче виховання та формування здорового способу життя;
  • превентивне виховання;
  • пізнавальна діяльність.

В ліцеї використовуються методи виховання, які стимулюють розвиток самостійності, творчості, усвідомленості моральних цінностей і формують конструктивний соціальний досвід.
З розумінням поставився педагогічний колектив до необхідності впровадження інноваційних виховних технологій, зокрема проектної технології, технології створення ситуації успіху, технології колективної творчої діяльності.
В результаті в ліцеї підвищився рівень згуртованості групових колективів, рівень творчих здібностей учнів (самостійності, активності, вихованості, співдружності, дисциплінованості, колективізму), значно підвищився рівень мотивації до постійної творчості учнів та групових колективів.

Фоторепортаж заходів колективних творчих справ:На допомогу під час війни:


На допомогу класному керівнику: