Магію смаків та ароматів
У Торчині вивчаємо щоденно ми
Секрети страв і правильно нам
посуд підібрати
Навчають мудрі вчителі
Бо справа кухні – це мистецтво!
Якого вчишся все життя
Запрошуєм усіх сердечно
Бо кухар – це професія твоя.

У композитора для запису музичної мелодії існує сім нот, в художника для створення картини – сім основних кольорів, а в кухаря для приготування страв – чотири основні смаки: солодкий, кислий, солоний та гіркий. Поєднуючи їх, та використавши широку гаму ароматів майстер-кухар володіє секретом дії магії смаку та ароматів на емоційну сферу людини. Та чи не творча сторона кулінарного мистецтва залучила до цієї сфери діяльності вчених, композиторів та письменників. Кулінарію, по-праву, вважають десятою музою, яка допомогла людині впевнено крокувати до високого кухарського мистецтва. Шлях до нього починається з малого: з уміння нарізати овочі, красиво викласти гарнір, акуратно полити страву соусом. Зробити перші кроки в країну кулінарних звершень допоможе Вам педагогічний колектив Торчинського професійного ліцею.

Перехід до ринкової економіки вніс певні зміни в систему громадського харчування. На зміну великим підприємствам громадського харчування з’явилось багато приватних, орендних, спільних підприємств з високим рівнем обслуговування, з використанням новітніх технологій на основі досягнень науки і техніки, із застосуванням сучасного обладнання. Сучасна модель підготовки кваліфікованого працівника для підприємств громадського харчування включає соціально-особисті, професійно-виробничі, екологічні характеристики. Тобто, сучасний робітник повинен бути технічно грамотним, ініціативним, володіти кількома суміжними професіями, а також повинен сприймати, оволодівати новітніми технологіями приготування страв, вивчати кухні народів світу, швидко реагувати на зміни, спрямовані на формування національного виробничого потенціалу.

Навчання з професії кухар учнів ліцею – це забезпечення підготовки кадрів для підприємств різних форм власності в сучасних соціально-економічних умовах.

Обираючи професію, ми обираємо свою долю, свою життєву стежину. Майстрами не народжуються, ними стають завдяки клопіткій праці. Вивчаючи ази кулінарії, устаткування, організацію виробництва, фізіологію харчування, хімію, основи підприємницької діяльності учні ліцею розширюють свій кругозір, набувають потрібного їм досвіду. Адже цікавим є не лише процес приготування страви, але й підбір посуду, інструментів, інвентарю, процеси, що проходять з продуктами при тепловій обробці.

В нашому ліцеї учні знайомляться і вивчають національні особливості приготування страв сучасної української кухні, регіональної кухні, а під час виробничої практики на підприємствах громадського харчування всіх форм власності вивчають технологію приготування фірмових страв, страв європейської кухні.

Велику увагу дирекція ліцею приділяє виконанню плану виробничої діяльності груп з професії «Кухар». В ліцеї, на базі їдальні учні випікають на продаж різноманітні вироби з тіста, чебуреки, котлети, готують вареники з різними начинками, гарячі напої, а на літні місяці групи кухарів виїжджають на виробничу практику на південь України.

В народі кажуть: «Талановита людина – талановита у всьому». Це стосується учнів, які навчаються професії “Кухар». Свій талант – смачно приготувати, прикрасити і подати страву, учні ліцею поєднують з участю у художній самодіяльності, з вишиванням рушників, з написанням власних віршів, з наданням допомоги ветеранам війни і праці селища.

Життя прожити – не поле перейти… То ж, якщо ви маєте здібності до кухарської страви, а серце горить бажанням створювати кулінарні шедеври і радувати український люд, приходьте до нашого ліцею за знаннями.