Магію смаків та ароматів
У Торчині вивчаємо щоденно ми,
Секрети страв і правильно нам
посуд підібрати
Навчають мудрі вчителі.
Бо справа кухні – це мистецтво,
Якого вчишся все життя.
Запрошуєм усіх сердечно,
Бо кухар – це професія твоя.

У композитора для запису музичної мелодії існує сім нот, в художника для створення картини – сім основних кольорів, а в кухаря для приготування страв – чотири основні смаки: солодкий, кислий, солоний та гіркий. Поєднуючи їх, та використавши широку гаму ароматів майстер-кухар володіє секретом дії магії смаку та ароматів на емоційну сферу людини. Та чи не творча сторона кулінарного мистецтва залучила до цієї сфери діяльності вчених, композиторів та письменників. Кулінарію, по-праву, вважають десятою музою, яка допомогла людині впевнено крокувати до високого кухарського мистецтва. Шлях до нього починається з малого: з уміння нарізати овочі, красиво викласти гарнір, акуратно полити страву соусом. Зробити перші кроки в країну кулінарних звершень допоможе Вам педагогічний колектив Торчинського професійного ліцею.

Обираючи професію, ми обираємо свою долю, свою життєву стежину. Майстрами не народжуються, ними стають завдяки клопіткій праці. Вивчаючи ази кулінарії, устаткування, організацію виробництва, фізіологію харчування, хімію, основи підприємницької діяльності учні ліцею розширюють свій кругозір, набувають потрібного їм досвіду. Адже цікавим є не лише процес приготування страви, але й підбір посуду, інструментів, інвентарю, процеси, що проходять з продуктами при тепловій обробці.

В нашому ліцеї учні знайомляться і вивчають національні особливості приготування страв сучасної української кухні, регіональної кухні, а під час виробничої практики на підприємствах громадського харчування всіх форм власності вивчають технологію приготування фірмових страв, страв європейської кухні.

Чим же займається кухар?

  • організовує процес створення готових страв;
  • визначає необхідні продукти і їх кількість в конкретній страві і з урахуванням усього робочого меню;
  • складає вимоги до сировини або вихідних продуктів;
  • виявляє мінуси в процесі роботи інших колег, щоб своєчасно виправити і спробувати врятувати готову страву;
  • готує обладнання, вибирає тип плити, яка має свої плюси або мінуси для різних продуктів і страв;
  • складає опис процесу приготування і часу створення страв;
  • веде облік закуплених продуктів та інгредієнтів;
  • контролює, щоб виконувалися вимоги санітарних норм при приготуванні і зберіганні продуктів.

В залежності від місця роботи і рівня кваліфікації перелік функцій може мінятися.

В народі кажуть: «Талановита людина – талановита у всьому». Це стосується учнів, які навчаються професії “Кухар». Свій талант – смачно приготувати, прикрасити і подати страву, учні ліцею поєднують з участю у художній самодіяльності, з вишиванням рушників, з написанням власних віршів.

Життя прожити – не поле перейти… То ж, якщо ви маєте здібності до кухарської страви, а серце горить бажанням створювати кулінарні шедеври і радувати український люд, приходьте до нашого ліцею за знаннями.