Стрес


Поради щодо встановлення довіри між проблемним підлітком і класним керівником

 1. Уважно вислухайте дитину, прагніть до того, щоб підліток зрозумів, що він вам не байдужий і ви готові зрозуміти і прийняти його. Не перебивайте і не показуйте свого страху. Відносьтесь до нього серйозно, з повагою.
 2. Запропонуйте свою підтримку і допомогу. Постарайтесь переконати, що даний стан (проблема) тимчасові і швидко пройдуть. Проявіть співчуття і покажіть, що ви поділяєте і розумієте його почуття.
 3. Зацікавтесь, що саме турбує підлітка.
 4. Впевнено спілкуйтесь з підлітком .Саме це допоможе йому повірити у власні сили. Головне правило в роботі з дітьми – не нашкодь!
 5. Використовуйте слова, речення, які будуть сприяти встановленню контактів: розумію, звичайно, відчуваю, хочу допомогти.
 6. В розмові з підлітком дайте зрозуміти йому, що він необхідний і унікальний, як особистість Кожна людина, незалежно від віку, хоче мати позитивну оцінку своєї діяльності.
 7. Недооцінка гірша ніж переоцінка, надихайте підлітка на високу самооцінку. Вмійте слухати, довіряйте і викликайте довіру в нього.

Рекомендації педагогам щодо спілкування з дітьми, схильними до правопорушень

 1. Проявляйте витримку під час спілкування з проблемними підлітками.
 2. Терпляче і наполегливо пояснюйте неправильність їхніх поглядів і поведінки.
 3. Намагайтесь переконувати і відкривати “важким” підліткам гідні та цікаві життєві перспективи.
 4. Постійним повчанням не закріплюйте у підлітків, схильних до правопорушень, негативну оцінку своїх учинків.
 5. Не перешкоджайте їхній участі у звичайних молодіжних об’єднаннях.
 6. Уникайте надто наполегливо і безцеремонно втягувати таких підлітків в суспільні справи колективу учнів.
 7. Сприяйте організації педагогами та батьками спільних масових заходів, що з’єднують підлітків з різною поведінкою, світосприйняттям, успішністю.
 8. Втягуйте “важких” підлітків в суспільно корисні трудові справи, використовуючи притаманну їм завзятість в досягненні поставленої мети, прагнення до першості, частково усвідомлене почуття їхньої соціальної неповноцінності.
 9. По можливості, з метою перевиховання підлітків, які вже зробили помилку в житті, змініть обставини та звичні їм форми поведінки, виказуйте їм довіру, схвалюйте їхні досягнення.
 10. Виховуйте у таких підлітків вміння не тільки підкорятися, а й командувати, не принижуючи та не уражуючи інтереси однолітків.