Проведені заходи


Книга пам’яті


Статті 2019-2020 (спойлер)

До рідного слова торкаюсь душею

Українська поетеса Ліна Костенко влучно відмітила: «Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирає мову». Всяка мова бідніє від того, що нею не користуються на державному рівні й не спілкуються у побуті. Тому, аби примножити й зберегти рідну мову, нею треба спілкуватися, починаючи від колискових і завершувати виступами з високих трибун. Нею варто думати та мріяти, дивуватись і любити. Недарма ж учені довели, що наша генетична пам’ять тісно пов’язана із мовою, яка може прокинутись у генах навіть через кілька поколінь.

21 лютого-Міжнародний день рідної мови. Щороку питання рідної мови залишається актуальним для багатьох народів та малих етнічних груп. Недарма кажуть: «Якою мовою думаєш і мрієш, така мова є тобі рідною та Скільки ти знаєш мов, стільки ти разів людина!».

В рамках проведення методичного тижня викладачів словесності та соціально-гуманітарних дисциплін учні Торчинського професійного ліцею підготували святкову програму «До рідного слова торкаюсь душею». Захід проходив на сцені Будинку культури селища міського типу Торчин за сприяння та організації народного артиста України Олександра Огородніка та під керівництвом директора Торчинського професійного ліцею Олександра Вознюка.

Учні декламували вірші, розігрували мовно-літературні сценки, звучали пісні про мову та Україну, підняв настрій глядачам і запальний танець козаків. Керівники гуртків Віталій Ворошик та Надія Сахарук допомогли підготувати номери художньої самодіяльності.

Мово!…Яка ти багатогранна, ніжна, як промінчики сонця, що яскравим сяйвом осипають землю добром, радістю й плодами…

Ти квітуєш пелюстками слів у морозних думах полину, даєш поетові дужі крила, щоб зміг піднятися у височінь, ученим ти відкриваєш мудрість людської душі.

Ти повна сил, як кремезний дуб широколистий, тобі рости, рости і не в’янути, бо у твоїм серці-«великого народу ніжна і замріяна душа».

Викладач Оксана Рекус



Боротьба заради майбутнього

Герої такі не вмирають,
Вони будуть вічно живі.
Героїв завжди пам’ятають
На небі й на рідній землі!

20 лютого класні керівники Зотова Ірина Георіївна та Осіїк Володимир Васильович разом з учнями групи №5 та №3 Торчинського професійного ліцею провели урок реквієм «Боротьба заради майбутнього», який відбувся в актовій залі ліцею. Ведучі заходу, Філімонова Діана та Члек Дмитро, коротко розповіли про перебіг подій та героїв, що увійшли до безсмертної Небесної Сотні.

Учні та педагоги зібралися для того, щоб пригадати лютневі дні 2014 року та вшанувати пам’ять людей різного віку, які загинули в мирний час. Щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей, яких було вбито у цивілізований час ХХІ століття.

Урок-реквієм завершив керівник Осіїк Володимир Васильович наголосивши учням, що ми всі сьогодні згадуємо в наших молитвах героїв «Небесної сотні», які поклали свої голови за наше майбутнє. Хай пам’ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. У жалобі схилимо голови. Вони згасли я зорі.

Пам’ятаємо та шануємо героїв «Небесної сотні»

Вічна їм пам’ять!

Викладач Зотова Ірина



Я – громадянин – патріот незалежної держави

Я прошу не багато, й не мало.
Кожен вечір молюсь всім святим…
Ясним ранком, та днем дощовим,
Я шепочу у синєє небо:
Повертайтесь, будь ласка живими,
Більш нічого нам і не треба.

З нагоди тижня патріотичного виховання в приміщенні бібліотеки Торчинського професійного ліцею вихователі гуртожитку та бібліотекар провели годину спілкування на тему: «Я – громадянин – патріот незалежної держави» та показили документальний фільм «Зима, що нас змінила».

Мета заходу: поглиблення знань учнів про рідну державу, розкриття суті понять «громадянин», «патріот», «патріотизм».

Під час заходу учні переглядали документальні відеосюжети подій, які відбувалися на Майдані, слухали пісні-реквієм, присвячені нашим героям.

Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять загиблих героїв Небесної Сотні та військових, які захищали нашу землю у зоні АТО.

Бібліотекар
Вихователі гуртожитку



Їх юність обпалена сонцем і вогнем

Війна. Чужа. Неждана. Непотрібна.
Геройство. Біль. Дочасна сивина.
Прокляття чаша випита до дна.
Жорстока тиша. Вибухоподібна.
Війна. Війна. Війна.

18 лютого 2020 року у приміщенні актової зали Торчинського професійного ліцею творча команда, зібрана із найактивніших учнів навчальних груп закладу, провела захід на тему: «Їх юність обпалена сонцем і вогнем», присвячений вшануванню українських воїнів-афганців, 31 річниці виведення обмеженого контингенту армії СРСР з республіки Афганістан.

З метою активізації пізнавальної діяльності учнів організатори в ході проведення заходу використали цікаві виховні прийоми.

Прийом «Емоції – на папір» – учні Бондаренко Яна, Телегіна Леся, Андрусик Олег, Кобиць Юлія (група №5 професія «Кухар») під час заходу на ватмані зображали свої емоції і судження. а потім їх озвучували.

Прийом «Увага, ви в ефірі!» – учень Зваріюк Вадим (група №2 професія «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробниства, слюсар з ремонту машин та устаткування, водій») зняв 2-х хвилинне відео на тему: «Чого найбільше бояться наші батьки?».

Прийом «Інтерв’ю» – учень Громик Сергій (група №1 професія «Маляр. Штукатур. Муляр») презентував глядачам міні-дослідження про свого тата, воїна-афганця, Громика Василя Андрійовича.

Учні Кондратюк Олег (група №4 професія «Верстатник деревообробних верстатів. Столяр будівельний») і Кобиць Юлія (група №5 професія «Кухар») співали пісень.

Ведучі Філімонова Діана і Сафотюк Данило (група №5 професія «Кухар») запросили до розмови воїна-афганця, а нині майстра виробничого навчання з професії «Верстатник деревообробних верстатів. Столяр будівельний» Волошинського Івана Володимировича, який наголосив, що найбільшими цінностями для людей у всі часи є справжня дружба, взаєморозуміння, підтримка, людяність, любов до батьків і Батьківщини.

Присутні переглянули фрагменти художнього фільму про війну в Афганістані і змістовну презентацію, завдяки чому вони ще раз усвідомили глибоку трагедію людини в умовах війни і безмежну цінність миру.

Викладач історії Кобиць Наталія Леонідівна



Голокост ‒ лихо століття

У всьому світі 27 січня вшановують День пам’ять жертв Голокосту. Саме в цей день 1945 року було звільнено в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі. Цього року світ відзначає 75-річчя цієї події.

До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту було проведено тематичну годину на тему: «Голокост ‒ лихо століття».

Пам’ять про трагічні уроки історії ‒ Голокост єврейського народу часів Другої світової війни ‒ невід’ємна складова формування системи цінностей у сучасному суспільстві. Мир і злагода ‒ це головне, що нам потрібно сьогодні. Пам’ятаючи про трагедію минулого, ми з надією дивимося в майбутнє і віримо в нашу державу.

Вихователі гуртожитку
Бібліотекар



Крути совісті нашої

І згадую чомусь я мимоволі
Великих лицарів своїх;
Лежать вони покинутими в полі
І без хрестів могили їх.
О.Олесь

29 січня 1918 року у полях під залізничною станцією Крути, що за 130 км від Києва, відбувся бій, правду про який довго приховували і замовчували. Що ж сталося 102 роки тому насправді? Учні Торчинського професійного ліцею поглибили свої знання з даної теми, побувавши на заході «Крути совісті нашої» (29.01.2020).

В ході проведення заходу учні Улітовський Денис (група №6) і Надтока Дмитро (група №4) декламували поезії, а Кондратюк Олег (група №4) і Антонюк Тамара (група №8) співали пісні.

Також здобувачі освіти мали змогу переглянути презентацію і відеоматеріали. Усім присутнім було цікаво дивитись коротке відео, авторами якого стали Зваріюк Вадим і Косюр Андрій (учні групи №2). У ньому подано інтерв’ю, взяте ними у своїх однолітків. Учні ліцею – Прядько Федір, Гнатюк Віталій, Микитин Назар (група №6), Шепелюк Олександр, Овадюк Богдан (група №4), Чирук Артур (група №1), Василевський Назар (група №8) – відповідали на поставлене їм запитання: що таке подвиг? Відповіді були цікавими і змістовними.

Після перегляду даного авторського відео, дівчата: Антонюк Тамара і Одіон Ганна (група №8) прокоментували почуті відповіді і доповнили їх своїми судженнями.

Ведучі зазначили, що в масштабах всесвітньої історії битва під Крутами зовсім невеличка, та вона стала символом нескореного духу нашої нації.

Викладач історії Кобиць Н. Л.



Теплота наших рук і сердець єднає мости в усьому світі!

Я про тебе співаю, прекрасна країно,
Де хлібами духмяними вкриті поля
І про шлях твій до волі, моя Україно,
Незалежна і славна слов’янська земля!

21 січня 2020 року в приміщенні актової зали Торчинського професійного ліцею проходив захід, присвячений 101 річниці проголошення Акту Злуки – Соборності Української Народної республіки і Західноукраїнської Народної республіки на тему: «Теплота наших рук і сердець єднає мости в усьому світі!»

Ведучі заходу, Саварин Владислав (група №15) і Кобиць Юлія (група №5) зупинились на таких тематичних питаннях:

  1. Що таке Соборність?
  2. Соборність, народжена революцією.
  3. Нащадки знають і шанують.
  4. Наші символи.

Демонструвались цікаві відеоматеріали, у виконанні Кондратюка Олега (група №4) і Романюка Сергія (група №14) звучали патріотичні пісні, учні, Рихлюк Михайло і Шепелюк Олександр (група №4), читали вірш про Прапор і героїв України.

Також учні мали змогу познайомитись із виставкою книжок, авторами яких були українські діячі, що творили Соборну Україну.

Останнім акордом заходу стало виконання усіма присутніми в залі Гімну України.

Викладач історії Кобиць Н. Л.



Випускний вечір

Випускний вечір – це свято, якого нема в жодному календарі, але яке є визначною подією в житті кожної людини. Це свято наповнене сумом прощанням із безтурботним дитинством, друзями та водночас відкриває радість зустрічі із невідомим, та все ж таким звабливим майбутнім.

23 січня 2020 року Торчинський професійний ліцей святкував випускний. Учні групи №13 з професії «Кухар» отримали дипломи кваліфікованого робітника.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять випускника 2013 року Олександра Плоцедима та випускника 2016 року Сергія Сироту, які загинули на Сході України, захищаючи державний суверенітет та територіальну цілісність нашої держави. А учні поклали квіти до меморіальної дошки.

Першим випускників привітав директор Олександр Сергійович Вознюк. Він нагородив грамотами за високий рівень професійної майстерності та якісне виконання програми передвипускної виробничої практики Мудроху Діану, Шворак Христину та Карапуду Руслана. За активну участь в розвитку художньої самодіяльності грамотою нагороджена Шворак Христина.

Майстер виробничого навчання Матвійчук Ірина Юріївна та куратор групи Свередюк Інна Ігорівна побажали своїм учням натхнення, наполегливості, особистих перемог, реалізації задумів і творчих планів.

Під керівництвом заступника директора з НВихР Усової В.З., керівника гуртка Ворошика В.С. талановиті учні підготували святковий концерт.

Удачі вам, нових досягнень, щастя і успіхів у подальшому житті, дорогі випускники!

Викладач Свередюк І.І.



Андріївські вечорниці

В народі говорили: «Зима прийшла і празничків привела». І дійсно: взимку ледь не кожного дня свято. Однак з-поміж усіх «празників» день Андрія Первозваного (13 грудня) був одним з найочікуваніших і найвеселіших. Недарма подекуди його називали ще «великими вечорницями».

Андріївські вечорниці – одна з найцікавіших традицій, що крізь віки дійшла до нашого часу. За українським звичаєм, ввечері 12 грудня молодь збиралася на вечорниці, влаштовуючи на них усілякі дійства – ворожіння, забави і співи.

З нагоди цього свята вихователі Торчинського професійного ліцею провели вечорниці на Андрія.

Веселі конкурси, смачна калита, солодощі, узвар ̶ все дарувало радість. Але особливо були до смаку гарячі вареники, які приготували учні групи №7 з професії «Кухар».

У цей вечір перед нами ожили ігри і забави нашого народу. Тепер головне, щоб вони не пішли у забуття. Міцний наш рід, жива у ньому пам’ять про минуле. Тож бережіть цю прекрасну, невичерпну скарбницю. У ній розум, кмітливість, гумор, надія і світло завтрашнього дня!

Вихователі гуртожитку



Виховуємо патріотів

З 02.12.19 р. по 06.12.2019р. , з метою пропаганда стрілецького спорту та формування в учнів усвідомленості, що вони є потенційними захисниками Батьківщини, в нашому ліцеї проводились змагання з стрільби, приурочені до Дня Збройних Сил України.

В змаганнях приймали участь учні другого та третього курсів. Кращі результати показали учні третього курсу: Зінькевич Назар, Пурєвич Олександр, Ковальчук Незар.

Викладач Захисту Вітчизни, Володимир Осіїк



Українська Голгофа: 1932-1933

Не було в історії людства катастрофи таких
величезних розмірів, яка привернула б таку малу
увагу міжнародного світу… Голод був
інструментом національної політики більшовиків,
вжитим свідомо як останній засіб зломити опір
українського селянства проти системи.
Чемберлен

Чи не найбільшою трагедією в історії українського народу був штучний голод 1932-1933 років. Влаштований владою, цей голод забрав життя понад 7-ми мільйонів українців, психічно і морально травмував тих, хто вижив.

Аби учнівська молодь знала більше про масштаби і глибину трагедії української нації, 22 листопада 2019 року у Торчинському професійному ліцеї проведено урок-реквієм на тему: «На колінах стою перед вами, сповідаю жалобу свою».

Мета заходу – не стільки в розширенні знань учнів, скільки в усвідомленні учнями Голодомору як власного горя, розуміння витоків усіх наших національних драм і трагедій. З цією метою було підібрано низку цікавих відео і поезій, підготовано змістовну презентацію, застосовано прийом «Відкритий мікрофон». Учень групи №2 Зваріюк Вадим презентував глядачам власні відеоролики «Що знають учні ліцею про Голодомор?», «12.55 – час до столу!».

Учні зрозуміли основні причини голодомору, чітко усвідомили його наслідки, дізналися, що Голодомор 1932-1933 років визнаний геноцидом українського народу.

Викладач історії Кобиць Н.Л.



День Гідності та Свободи

Ви не вмерли!
В вас вічність і слава,
Бо Герої, як ви, не вмирають!

19 листопада 2019 року в Торчинському професійному ліцеї пройшла відкрита виховна година «Вони в серцях наших навіки будуть жити», присвячена Дню Гідності та Свободи, на якій учням ліцею нагадали про події Революції Гідності 2013 року. Присутні вшанували хвилиною мовчання усіх загиблих у зоні АТО та під час Єврореволюції, учні запалили свічу пам’яті та віднесли квіти до меморіальної дошки Плоцедиму Олександру, полеглому в зоні АТО, колишньому учневі Торчинського професійного ліцею. На завершення учні груп № 4 та № 6 прочитали вірші, присвячені Героям України, а учень групи № 4 Кондратюк Олег виконав пісню «Над землею тумани». Присутні не стримували сліз…

Класний керівник Ігор Клімішин
Класний керівник Алла Дацюк



Мово рідна, слово рідне!

Мова – втiлення думки.
Що багатша думка,
то багатша мова.
Любiмо її, вивчаймо її,
розвиваймо її!
Борiмося за красу мови,
за правильнiсть мови,
за приступнiсть мови,
за багатство мови…
Максим Рильський

Мова – генетичний код будь-якого народу, серцевина його культури, історії та й загалом людської цивілізації.

З нагоди Дня української писемності та мови в бібліотеці Торчинського професійного ліцею відбулася тематична виховна година.

Під час заходу присутні переглянули відеосюжети, присвячені мові. Також до Дня української писемності та мови було підготовлено перегляд літератури «Мово рідна моя, не мовчи!».

Мова – це невичерпна духовна скарбниця, в яку народ безперервно вносить свій досвід, всю гаму розуму й почуття. І ми маємо любити та берегти її щодня та повсякчас, а не лише в День української писемності та мови.

Викладач Свередюк І.І.



Всеукраїнський диктант національної єдності

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності був започаткований у 2000 році з метою єднання навколо мови. Відтоді щороку слухачі, а віднедавна й телеглядачі можуть взяти участь у написанні диктанту й перевірити, наскільки добре вони знають мову.

Текст радіодиктанту у прямому ефірі читатив відомий мовознавець, автор підручників і посібників з української мови та літератури Олександр Авраменко, який складає текст диктанту останні 13 років.

До написання 19-го Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності долучилися й учні та працівники Торчинського професійного ліцею, який традиційно пишуть напередодні Дня української писемності.

Викладач Свередюк І.І.



Зустріч з письменниками

7 листопада у Торчині відбулася зустріч з відомими українськими письменниками, видавцями, публіцистами та громадськими діячами ̶ Віталієм та Дмитром Капрановими.

Письменники презентували жителям Торчина новий роман «Паперові солдати», а також раніше написані книги.

Учні Торчинського професійного ліцею також мали змогу бути присутніми на цій чудовій, незабутній зустрічі.

Викладач Свередюк І.І.



Ми є тому, що їх немає…

Я є, тому що їх немає. Братів, сестри, що землю захищають від біди.
Я тут, бо вона і досі ще благає, щоб вижив, повернувся, залишився назавжди.
Ми є, і є весна, бо там мільйон крізь час і простір дивляться на нас.
Стоять на варті наші батальйони, бо вогник пам’яті в людських серцях не згас.

Будь-який народ, будь-яка нація починається, в першу чергу, з того, що знає свою історію.

Сьогодення… Кожен із нас, проживаючи його у щоденних клопотах і турботах, все ж часто повертає свій погляд в минуле, усвідомлюючи, що варто знати як жили в ті часи такі ж люди, як і ти, у що вірили і до чого прагнули, за що вмирали і во ім’я чого вершили подвиги. Майбутнє… В цьому слові є своя неприхована таємничість. Якими ми будемо через роки і десятиліття, в якій країні житимемо? Чи варто шукати зв’язок між минулим і майбутнім? Мабуть, що так.

«Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього, хто не відає про славу своїх предків, той сам не вартий пошани», – цей безсмертний вислів М.Т. Рильського відомий, напевно, кожному українцеві. Саме під таким гаслом 25 жовтня 2019 року пройшла патріотично-виховна екскурсія учнів ліцею у Торчинському історичному музеї, присвячена темі «Волинь і Україна в роки Другої світової війни» – чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню, малим дітям і старим – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через пекельні кола війни.

Учні переглянули експонати часів Другої світової, ролик Українського інституту національної пам’яті та Міністерства інформаційної політики України до Дня пам’яті і примирення «Ми є тому, що їх немає», почули цікаву розповідь екскурсовода, отримали відповіді на свої запитання. Закінчилась екскурсія, але залишилися роздуми і потреба черговий раз замислитися над сенсом свого життя та майбутнім України.

Викладач історії Кобиць Н.Л.



Козацька слава не вмре, не загине

15 жовтня в нашому ліцеї були проведені традиційні спортивні змагання, приурочені Дню Українського Козацтва і Дню Захисника України.

Викладач предмету «Захист Вітчизни» наголосив учням що 14 жовтня Україна вшановує тих, на чиїх плечах тримається наша державність і незалежність, тих, хто ціною власного життя оберігає наше мирне сьогодення і наше щасливе майбутнє. Привітав справжніх лицарів і майбутніх захисників зі святом.

В змаганнях прийняли участь учні першого курсу.

У козацьких забавах юнаки продемонстрували свою спритність, влучність,силу і витривалість. Тим самим підтвердили непереможний козацький дух який допомагає гартувати тіло і долати життєві труднощі.

Всі команди були нагороджені грамотами та солодкими призами.

Володимир Осіїк, викладач Захисту Вітчизни



Виховуємо патріотів

Вставай Україно.
Не можна дрімати
Потрібно нам неньку свою захищати.
До нас це робили славні діди,
А зараз нам її спасати від біди.

11.10.2019р. в нашому ліцеї в рамках святкування Дня Захисника України, викладачем предмета «Захист Вітчизни» була проведена виховна година« Козацька слава не вмре, не загине».

Мета: пригадати з учнями події періоду козаччини; пробуджувати пізнавальні інтереси до української історії на основі дослідження життя козаків , побуту, традицій; сприяти формуванню здорового способу життя, толерантності; розвивати комунікативні навички учнів, вміння логічно думати; виховувати почуття гідності, шани до неньки – України.

Володимир Осіїк, викладач Захисту Вітчизни