Різдвяні канікули – період, коли учні відпочивають та готуються з новими силами розпочати навчальний семестр. Для педагогів – це період, коли підводяться підсумки роботи за рік, аналізуються причини та наслідки успіхів і невдач, ведеться робота над навчальною документацією, активізується процес самоосвіти. Це період, коли традиційно ми проводимо різноманітні методичні заходи. Намагаємося, щоб час проведений у колі однодумців був максимально ефективним.
Ось і під час нинішніх канікул педагогічні працівники Торчинського професійного ліцеї плідно попрацювали. Протягом тижня (10-14.01.2022р.) в ліцеї проводився Фестиваль педагогічних ідей і знахідок «Інновацій в практиці роботи педагогічних працівників ліцею». Згідно програми фестивалю, були проведенні наступні заходи:
- Майстер-клас «Wakelet як інструмент створення електронного навчального кабінету» (спікер – Кондратюк В.М.)
- Майстер-клас «Google Meet – відмінна можливість онлайн-навчання» (спікер – Тарасюк Л.А.)
- Майстер-клас «Google Classroom – платформа для дистанційної та змішаної форми навчання» (спікер – Кортилісець В.В.)
- Методична тека «Інноваційні форми методичної роботи» (за участю голів методичних комісій).
- Педагогічні посиденьки «Досвід. Проблеми. Знахідки» (Різдвʼяна зустріч педагогічних працівників ліцею).
Під час проведення майстер класу «Wakelet як інструмент створення електронного навчального кабінету» Кондратюк В.М. проінформувала колег про платформу Wakelet, яка дозволяє курирувати і організовувати навчальний контент для збереження та обміну. На основі створеного нею електронного кабінету хімії викладач продемонструвала як практично створити колекцію навчальних матеріалів, які можуть стати платформою (базою) для організації навчального процесу як під час очного так і під час дистанційного навчання.
Як організувати відеозустріч Gogle Meet (як ввійти, організувати, приєднатися до зустрічі, записати зустріч та здійснити демонстрацію екрану) з учнями, педагогічними працівниками в рамках дистанційного навчання з компʼютера та в мобільній версії було продемонстровано методистом ліцею Тарасюк Л.А.
Викладач Кортилісець В.В. поділився досвідом забезпечення дистанційної форми навчання учнів в умовах карантину на платформі Google Classroom. Викладачі, майстри виробничого навчання мали можливість ознайомитися з алгоритмом роботи на освітній платформі: створення навчальних груп, освітнього матеріалу, завдань, перевірка засвоєних знань, відслідковування успішності кожного учня, практика використання інструментів для роботи – відео, зображення, презентацій, тощо).
Обмін думками, методичними знахідками, досвідом роботи з удосконалення навчально – виробничого процесу, підвищення професійної та педагогічної майстерності відбувалися в процесі проведення Різдвяної зустрічі педагогічних працівників під час «Педагогічних посиденьок». Казкову новорічну та Різдвяну атмосферу створили аромат запашної кави і мандарин та відомі з дитинства традиційні українські колядки і щедрівки, які прозвучали у виконанні педагогічних працівників. Захід не залишив жодного шансу поганому настрою.
Проведена в період тижня робота сприяла професійно – фаховому зростанню педагогічних працівників, розвитку їх творчого потенціалу, досягненню більш високих показників якості особистісного розвитку учнів. Надіюся, що отримані навички, власні спостереження і роздуми стануть основою для моделювання системи роботи кожного педагога на новий 2022 рік.
Методист Лариса Тарасюк