З 25 листопада по 10 грудня відбувалася щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».
Основним завданням було привернути увагу спільноти до двох актуальних проблем – запобігання та протидії домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ і громадських організацій задля об’єднання зусиль заради захисту прав людини.
Акція «16 днів проти насильства» – це нагода ще раз нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини.
В Торчинському професійному ліцеї було розроблено план заходів щодо проведення Всеукраїнської акції.
Бібліотекар ліцею Інна Свередюк організувала виставку в бібліотеці ліцею. Вихователі Віталій Шклярук та Світлана Ткачук організували усний журнал «Світ без насильства». 25 листопада було проведено засідання круглого столу до Міжнародного дня боротьби з насильством щодо жінок, який провела педагог соціальний Оксана Рекус. 1 грудня до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом було проведено заняття «СНІД. Толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих». Класні керівники провели виховні години на тему «Світ моїх прав (до Дня прав людини)». Хвилиною мовчання вшанували пам’ять студенток, розстріляних у Монреалі. До міжнародного дня людей з інвалідністю Ірина Зотова провела виховну годину з учнями групи №7 з професії «Кухар» «Зірки на землі». До міжнародного дня волонтера Ольга Сад провела з учнями групи №1 з професії «Маляр. Штукатур. Муляр» вікторину «Доброзичлива людина». Також учні переглянули фільм «Волонтери – люди доброї волі». У цей день здобувачі знань груп №3, №5, №7 ознайомились із волонтерським рухом в Україні під час трансляції Національного уроку волонтерства, який об’єднав учнів з метою навчання та популяризації волонтерської діяльності. Анатолій Члек організував з учнями груп №5 та №8 з професії «Кухар» конкурс малюнків «Стоп насильству». А учні групи №8 з професії «Кухар» організували флеш-моб «Ні – насильству!».
Дати початку та завершення Всеукраїнської акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
Оксана Рекус