Вперед – у минуле!

Читайте, ходіть у музеї, слухайте оперу…
Тільки заради Бога, не вивчайте життя по фільмах,
телевізору та інтернету.
Крістоф Вальц

Отож, учні Торчинського професійного ліцею Дмитро Колоднянський, Ілля Семенов, Назар Ступачук і викладач історії Наталія Кобиць вирішили дослухатись до мудрої поради і у ці січневі дні навідались до Торчинського історичного музею імені Григорія Гуртового. 

Серед 15-ти тисяч його експонатів вирішено було зосередитись на музейній колекції українських стародруків. Зупинились на трьох: Мінеї службові (Почаїв. 1761 рік), Апостол (Львів. 1654 рік), Октоїх (Почаїв. 1774 рік).

Юні дослідники обережно і трепетно гортали сторінки стародруків, ретельно оглядали і навіть спробували читати їх, скориставшись допомогою екскурсовода музею Алли Сахнюк. 

Таким чином, робота, що тривала дві години, мала свій результат:

  1. Виявлено, що книги знаходяться в задовільному стані, хоча місцями і склеєні вертикальними смугами паперу, а деякі сторінки – надірвані.
  2. Виміряно розмір аркуша і палітурки (30-33 × 18,5-30,3 см.) та визначено матеріал: дошка, шкіра, папір.
  3. Знайдено на сторінках записи простим та хімічним олівцями й краплі воску.
  4. Виявлено, що книги є Богослужбовими.
  5. Помічено, що тексти – яскраво ілюстровані біблійними сюжетами, а задля максимального збереження стародруків, використано металеві кутики, бляшки і застібки.

Що ж, непогано як для початку… Алла Сахнюк теж була задоволена співпрацею з учнями Торчинського професійного ліцею, які є частими відвідувачами музею та гідними поціновувачами його багатющої експозиції.

Щодень двері музею відчинені для всіх, ціни на квитки – смішні, а унікальні експонати все ще чекають на свого дослідника…

Тому, вперед – у минуле, бо, хто не знає його, той не вартий майбутнього!

Наталія Кобиць, викладач історії

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *