Мова – втілення думки.
Що багатша думка, то багатша мова.
Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її!
Борімося за красу мови, за правильність мови,
за приступність мови, за багатство мови…
Максим Рильський
Український народ має давню історію, він витворив оригінальну й неповторну культуру, відому всьому світові. Однак найголовнішою його ознакою, що дає йому право називатися нацією, є мова – його найбільша духовна цінність, його суть, основа його буття. Саме мова формує і визначає свідомість, творить людину, культуру, історію. Це найдорожчий скарб, переданий українцям сотнями й сотнями попередніх поколінь, виплеканий у давньому переказі, у народній пісні, у влучній приказці. Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи справжню людину, кожен із нас повинен передусім створити в своїй душі світлицю, в якій зберігається найцінніший скарб – мова.
У приміщенні бібліотеки ліцею була проведена бесіда про мову, присвячена Всеукраїнському місячнику бібліотек.
Мета бесіди: формувати ключові компетентності: вміння вчитися – організовувати взаємозв’язок своїх знань і впорядковувати їх; загальнокультурну – формувати духовно-моральні основи життя людини, дотримуватися норм мовленнєвої культури; громадянську – усвідомлювати свою належність до певного етносоціального й соціально-культурного середовища, виховувати почуття любові до рідної мови; соціальну – продуктивно співпрацювати у групі, підтримувати взаємини з іншими.
Під час заходу учні читали поезії про українську мову, обговорювали значення мови, важливість вивчення та поширення рідного слова. Також читали висловлювання про мову, аналізували і пояснювали головну ідею виразів, розгадували неологічні ребуси по-українськи, у яких знаходили українські відповідники до запозичених слів. Ще присутні мали можливість ознайомитися із переглядом літератури «Рідна мова моя, поетична й писемна».
Мова – це вираження культури і знань людини, її патріотизму, мудрості, її поглядів і переконань, її приналежності до певної нації, народу, держави…
Ми є носіями української мови, того багатства, що дісталось нам від попередніх поколінь.
Плекати українське слово та пам’ятати пращурів – ось найдієвіший інструмент у боротьбі з посяганнями не тільки на мову, а й на нашу державність!
Бібліотекар Інна Свередюк



