Предметний тиждень у царині математичних наук

Серед усіх наук,
що відкривають людству
шлях до пізнання законів природи,
наймогутніша,
найвеличніша наука – математика.
С.Ковалевська

З 19.04 по 23.04.2021 року в нашому ліцеї проходив тиждень математичних дисциплін. Проведення предметного тижня підвищує інтелектуальний рівень учнів, формує в них практичні навички застосування знань, які вони здобули на уроках. Підготовка учнів до проведення тижня математики дає їм можливість самостійно збирати матеріал, проявляти ініціативу, виховує наполегливість та відповідальність.

2020-2021 навчальний рік – Рік математичної освіти в Україні. Саме цій події викладач математики Салієва С.Є. і учениці групи №7 з професії «Кухар» приурочили флешмоб «Моя любов – Україна і математика», а також було організовано випуск стіннівки «Математичний калейдоскоп», яку підготували учні групи №3  з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва. Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування. Водій автотранспортних засобів (категорія «С»)»

Викладач інформатики і фізики  Годлевський Б.І.  провів відкритий урок з інформатики «Практична робота із застосуванням формули Хартлі» для учнів групи №4 з професії «Верстатник деревообробних верстатів. Столяр будівельний».

В четвер ми побували на відкритій  виховній годині «Чорнобиль немає минулого часу», присвяченій вшануванню 35-ої річниці аварії на ЧАЕС. Цю виховну годину викладач фізики Корчук В.М. провів для учнів групи №13 з професії «Кухар»

Підсумком тижня математичних дисциплін була  інтелектуальна гра «Слабка ланка», девізом якої були слова М.В. Ломоносова «А математику ще й тому вивчати треба, що вона розум до ладу приводить». Гра була проведена викладачем математики Андрійчук В.Я. між командами «Піфагори»(група №7) і «Ломоносови» (група №10). Найкращими знавцями математики виявилися Новосад Юлія (група №7 з професії «Кухар») і Пенько Сергій (група №10 з професії «Верстатник деревообробних верстатів. Столяр будівельний»)

Проведення тижня математичних дисциплін сприяло удосконаленню й урізноманітненню розумової діяльності учнів, розвивало їхні важливі якості мислення: логічність, здатність до абстрагування, порівняння. Ми переконалися, що будь-яка діяльність учня буде успішною тоді, коли вона здійснюється без примусу і дарує радість відчути себе переможцем, творцем.

Математика може бути веселою, несподіваною, загадковою і в цьому переконалися учні протягом цього тижня. Навіть якщо математика не навчить нас додавати любов і віднімати ненависть, вона прищеплює віру в те, що для кожної задачі є рішення.

Валентина Кондратюк,
голова методичної комісії викладачів
природничо-математичного циклу

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *